A Nemzeti Kulturális Alap 2014 májusában indított Cseh Tamás Programjának célja a magyar könnyűzene támogatása. A három év alatt kilenc alprogram mintegy félszáz pályázata réven több mint kétmilliárd forintot juttatott a hazai könnyűzenének - szerepel a szervezők által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményben.
A CSTP Feszt négy napja alatt a Várkert Bazár három színpadán koncertet ad mások mellett az Ivan & The Parazol, a Bohemian Betyars, a Mary Popkids, Antonia Vai, a USEME, Marge, a Mongooz & The Magnet, Iamyank, a Belau, Petruska és Hangácsi Márton. A koncertek az Öntőház udvarban, a Szárazárok színpadon és június 21-én az e célra felállított Zene ünnepe színpadon lesznek.
A fellépők szinte mindegyike kapcsolódik a Cseh Tamás Programhoz: egy részük a program induló előadók alprogramjában vett részt és a CSTP támogatásával jelentette meg első klipjét, hangfelvételét, lemezét, más produkciók külföldi vagy magyarországi fellépéseit segítette a Cseh Tamás Program.
Június 21. és 24. között a Várkert Bazár Déli Palotájába költözik be a Hangszert a kézbe országjáró hangszerkiállítás. Az interaktív kiállítást korábban hét magyar városban több mint húszezren, főként gyerekek és fiatalok látogatták meg.
A CSTP magyar könnyűzenei örökség megőrzését támogató alprogramjának rendezvénye az a tudományos konferencia, amelyet június 21-én rendeznek az A38-on. A konferencia a könnyűzene és film egymásra hatását vizsgálja a Kádár-korszakban. Az előadások között lesz politika- és intézménytörténeti megközelítés, filmelemzés, filmzene-történet, társadalomtörténet, szó esik a nyolcvanas évek undergroundjáról vagy emblematikus szórakozóhelyeiről. Az előadók között lesz Benke Attila filmtörténész, kritikus, Csatári Bence történész, Ignácz Ádám zenetörténész, Jávorszky Béla Szilárd zenei szakíró, zeneszociológus, Tóth Eszter Zsófia történész, társadalomkutató.
A nemzetközi piacra lépést támogató alprogram keretében kétnapos nemzetközi zeneipari találkozó tartanak június 22-én és 23-án az A38-on. A szervezők azt igyekeznek bemutatni, hogy a Cseh Tamás Program intenzív segítséget nyújt a magyar produkciók külföldi érvényesüléséhez, és a magyar klubok bekapcsolódásához a nemzetközi koncertéletbe. A rendezvényen az európai klub- és koncertélet fontos szakemberei mutatják be a nemzetközi zeneipar működését.