"Magyarország kormánya 3,931 milliárd forint fejlesztési forrást biztosít a Széchenyi Terv Plusz keretein belül a Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve megvalósítására létrehozott alapból az intézmény képzési színvonalának emelésére" - áll a közleményben.
A koronavírus-járvány rámutatott arra, hogy az oktatásban is minél rugalmasabb és gyorsabban alkalmazkodni kész kompetenciákra van szükség. A Gyakorlatorientált képzésfejlesztés az Óbudai Egyetemen az Ipar 4.0 jegyében című pályázat legfontosabb elemei között szerepel a digitális oktatás feltételeinek javítása, az ehhez kapcsolódó tananyagok, a készségek és kulcskompetenciák, valamint a műszaki háttér fejlesztése, emellett az építési beruházások esetében a zöld átállás is - idézik a közleményben Kovács Levente rektort.
Az elnyert támogatásból infrastrukturális fejlesztésekre, előadótermek átépítésére, valamint digitális eszközök beszerzésére is jut forrás. A digitális infrastruktúra- és készségfejlesztés 2,2 milliárd forintból valósulhat meg - tájékoztatott a rektor.
A gyakorlati oktatást szolgáló épületek energiahatékony átalakítására több mint 1,5 milliárd forint áll rendelkezésre. A projektben 130 fős tantermi kapacitásnövelés és csaknem 5300 négyzetméter energiahatékonyságot fokozó épületinfrastruktúra megújítása valósul meg. A gyakorlati képzésfejlesztési célokra 191 millió forint fordítható.
A projekt további célja, hogy az egyetem hozzájáruljon a magyar felsőoktatási rendszer teljesítményének fokozásához, fenntarthatóságához, az intézmény számára pedig a nemzetközi mobilitást, a hallgatói létszám növelését, valamint a nemzetközi rangsorokban való előrelépést teszi lehetővé.