A sorozatból a nézők megismerhetik a TTK Szerves Kémiai Intézetében zajló kutatásokat, az azokon dolgozó munkatársakat, és betekintést nyerhetnek egy tudományos labor mindennapjaiba - olvasható az ELKH csütörtöki közleményében.
Az első rész a fotókapcsoló molekulák működésével, előállításával és vizsgálatával foglalkozik. A kisfilmben London Gábor és kutatócsoportjának mindennapjait ismerhetik meg a nézők jelenleg folyó kutatásaikon keresztül. A kutatók azt vizsgálják egyebek mellett, hogy miként lehet munkára fogni a kapcsolóként működő molekulák sokaságát.
A sorozat második epizódja a Kémiai Biológia Kutatócsoport munkáját mutatja be. A nézők megtudhatják, hogy mi fán terem a fluoreszcencia, és a kutatók megválaszolják azt is, hogy mire jó, ha világító molekulák keringenek az élő szervezetben. A nézők átélhetik azt is, hogy mi történik egy kémiai laboratóriumban az ötlet megszületésétől az első eredményekig.
Az Organokatalízis Kutatócsoport videójában pedig a természetes vegyületek (azon belül is a kratom alkaloidok) kutatásába nyerhetnek bepillantást az érdeklődők.
A videósorozat első három része a http://eletunkakemia.ttk.hu/ linken érhető el.