Az angol nyelvű, egyéves kurzus az egyetemi képzés kiegészítéseként indul és komplex tudást kínál a különböző területekről érkező, nemzetközi szinten jegyzett szakembereknek köszönhetően.
A teljesen új struktúrájú, európai szinten is hiánypótló továbbképzés célja, hogy olyan oktatási alternatíva is elérhető legyen a jövő tervezői számára, amely a fenntartható fejlődés mentén értelmezi az alkotói tevékenységet - tájékoztatták az alapítók csütörtökön az MTI-t.
A két alapító, Karina Vissonova dizájnfilozófus és -kutató, valamint Héjja Róbert befektető szerint a jövő kulcskérdése, hogy időben elkezdődjön a különböző tudományterületeken meglévő tudás integrálása.
"A dizájnerek új generációját olyan gondolkodóknak szeretnénk képezni, akik a társadalommal, a tudománnyal, a technológiával összefonódva alakítják majd a környező világot. A folyamatos változás, a környezet elhasználódása és a digitalizáció miatt egyre jobban felértékelődik a kreativitás társadalmi funkciója. Meggyőződésünk, hogy az a gondolkodásmód, amit mi képviselünk, 5-10 év múlva már elvárás lesz az oktatás minden szegmensében" - mondta el Karina Vissonova.
Az intézmény non-profit szervezetként működik, ebből adódóan a hallgatók számára önköltséges. A tandíj egyelőre a nemzetközi továbbképzések alsó harmadába tartozik, de a cél az, hogy az első évfolyam indulásáig olyan együttműködések kiépítésére kerüljön sor, amelyek lehetőséget adnak ösztöndíjrendszer elindítására elsősorban a hazai tehetségek támogatásához.
A képzés helyszíne a Duna partján, egy újjászülető gyárépületben működő kortárs művészeti központ, az Art Quarter Budapest.