A részvételt a kormány mintegy 393 millió forinttal támogatta, segítve ezzel 25 magyar vállalat bemutatását, azt, hogy Magyarország is megjelenjen a digitális oktatás piacán - tette hozzá Deutsch Tamás.
"Célunk, hogy megmutassuk, Magyarország is felkerült az oktatásügyet érintő digitális fejlesztések világtérképére. Emellett tanulni akarunk a világ legkülönbözőbb pontjáról érkező cégektől, szakmai műhelyektől" - emelte ki Deutsch Tamás.
Deutsch Tamás kiemelte, a világ egyik legjelentősebb digitális oktatástechnológiai kiállításán és vásárán való részvétel egyik elsőrendű célja, hogy a lehető legnagyobb gazdasági előnye származzon belőle a magyar üzleti élet szereplőinek: összesen 25 magyarországi közepes és nagy méretű vállalat és start-up mutatja be termékeit és szolgáltatásait.
Czunyiné Bertalan Judit, a digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztos hangsúlyozta, hogy a digitalizáció a következő évtizedek gazdasági fejlődésének és -fejlesztésének egyik legnagyobb kihívása. Ezért a kormány mindegy hatmilliárd forinttal támogatott oktatási-metodikai, módszertani digitális projekteket.
A kormány 2016-ban elfogadta a digitális oktatási stratégiát, ennek köszönhetően elindulhatott az oktatás digitalizációja és a digitális transzformáció a köznevelési intézményekben. 2018 végére az iskolákban wifi-hálózat létesül, ennek köszönhetően a digitális tartalmak elérése napi szinten biztosított lesz - tette hozzá.
Hangsúlyozta: új elem a BETT Shown, hogy a magyar oktatási és digitális oktatásinformatikai módszertani megoldások bemutatkozását is segíti a kormány. Ez olyan lehetőség az ezzel a területtel foglalkozó fejlesztők és szervezetek számára, amellyel növelhető az európai exportképességük. Az itthon már ismert kiváló szakmai programokat így külföldi pedagógusok is elérhetik - emelte ki.
A január 24-28. között rendezendő londoni kiállítás szakmai és kereskedelmi fórum is, amelyre mintegy 35 ezer nagy-britanniai iskolavezető és tanár érkezik vásárlási szándékkal, valamint ötezer szakértő, oktatási döntéshozó, fejlesztő mintegy hetven országból a legújabb technológiák áttekintésére.
A Digitális Jólét Program lehetőséget biztosít arra, hogy gyakorló magyar pedagógusok, szakértők is ellátogathassanak a kiállításra. Ötven, pedagógusszervezetek által delegált pedagógus a rendezvényen személyesen is megismerheti majd a digitális oktatás korszerű eszközeit, módszereit.
A magyar standnál az érdeklődők Magyarország Digitális Oktatási Stratégiáját (DOS), innovatív magyar oktatástechnológiai termékeket, szolgáltatásokat ismerhetnek meg. A DOS célja, hogy új, a digitális kor kihívásaira reflektáló, nyitott oktatási környezet jöjjön létre és senki ne hagyja el az oktatás és a képzés rendszerét a megfelelő digitális kompetenciák (digitális írás-, és olvasástudás) nélkül.