Nagy Attila, a DKV Zrt. vezérigazgatója az együttműködési megállapodás aláírásakor azt mondta: a következő időszakban a legjobb szakemberek ebből a képzési rendszerből fognak kikerülni.
Közölte, a duális formában tanuló hallgatók a képzési idő egy részében gyakorlati oktatáson vesznek részt vállalatuk telephelyein, ahol a társaság szakemberei segítik majd őket. A képzés során az egyetemi tananyagon túl lényegesen több tapasztalatra tesznek szert, ezzel nőnek a munkaerőpiaci esélyeik.
Az érintett karok dékánjainak tájékoztatása szerint az együttműködési megállapodás értelmében a fiatalok a 2018/2019-es tanévben a DE gazdaságtudományi karára számvitel, vállalkozásfejlesztés, vezetés és szervezés mesterszakra, továbbá kontrolling és teljesítménymenedzsment, emberi erőforrás menedzsment és szervezetfejlesztés specializációra jelentkezhetnek.
A műszaki karon műszaki menedzser mesterszakon, míg a természettudományi és technológiai karon villamosmérnök szakon tanulhatnak duális képzésben mindazok, akik mind az egyetem, mind a közlekedési cég felvételi, illetve kiválasztási eljárásán megfelelnek - hangzott el az aláíráskor tartott sajtótájékoztatón.