Pénteken a Tiszta szívvel című filmet, majd a következő hónapokban a Salamon király kalandjait, az Aurora borealist, a Lajkó - cigány az űrben című alkotást, végül a Testről és lélekről című filmet mutatják be - közölték a szervezetek pénteken az MTI-vel.
A filmeket a vak és gyengénlátó közösség tagjai az audionarrációnak köszönhetően élvezhetik. A speciális technika segítségével a látássérült emberek a film közben kiegészítő információkhoz jutnak: fülhallgatókon keresztül a film egyes elemeit leíró, kommentáló narrációt hallgathatnak.
Az AKKU a hallássérült emberek számára speciális feliratokat is készített, amelyek indokolt esetben jelölik az egyes megszólalók személyét, valamint a képen kívüli, dramaturgiailag fontos zörejeket és a zenei betéteket is, a vetítési helyszín sajátosságainak köszönhetően pedig mozgássérültek is könnyedén ellátogathatnak a filmekre.
Az elmúlt években történt már néhány kísérlet bizonyos filmek hozzáférhetőségének kiterjesztésére, de eddig nem volt még példa teljes körűen akadálymentesített mozis eseményre.
A két szervezet 2017 júniusában kezdte meg együttműködését. Ebben az időszakban az AKKU kialakított egy professzionális hangstúdiót, amelyet a HARMAN magas minőségű eszközökkel, többek közt mikrofonokkal, fejhallgatókkal, keverőpultokkal, és hordozható hangrendszerekkel szerelt fel. A stúdió közösségi munkahelyként is funkcionál, ahol vak és gyengénlátó emberek közreműködésével készülnek a narrációk mozifilmekhez és színházi darabokhoz. A további mozifilmekhez készülő narrációk várhatóan havonta érkeznek majd.
Mint írják, a magyar társadalom csaknem három százaléka, nagyjából 268 ezer ember látássérült. Az AKKU az elmúlt két évben több narrációt is készített, de ehhez a munkához stúdiót kellett bérelni. Az új munkaállomásnak köszönhetően ki tudják majd terjeszteni missziójukat, amellyel a csaknem 500 ezer fogyatékossággal élő magyar embernek tudnak segíteni.
A vetítésekről a premiercafe oldalán és az AKKU egyesület Fecebook-oldalán érhetők el információk.