A római katolikus társszékesegyház előtti teret teljesen megtöltő érdeklődök előtt Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára beszédében úgy fogalmazott, a Vidor Fesztivál Magyarország egyik legjelentősebb összművészeti eseménye és legnagyobb ingyenes világzenei rendezvénye.
A vidámság és derű országos seregszemléje, azaz a Vidor elősegíti a helyi hagyományok, a nemzeti értékek megismerését, ezzel erősíti a kulturális sokszínűséget, kilenc napja alatt a város egy hatalmas közösségi térré alakul át - hangsúlyozta az államtitkár.
Kovács Ferenc, a nyírségi nagyváros Fidesz-KDNP-s polgármestere közölte: számos új elemmel bővült az idei fesztivál, amelynek zárónapján pótolják az augusztus 20-án a rossz idő miatt elmaradt tűzijátékot.
Kirják Róbert, a főszervező Móricz Zsigmond Színház ügyvezető igazgatója kiemelte, a fesztivál elmúlt két évben sokat fejlődött, az ehhez szükséges támogatást az önkormányzat, a kormány és egy magáncég biztosította.
Az esti könnyű- és világzenei koncertek mellett a színházi versenyprogram is megkezdődött a Móricz Zsigmond Színházban, ahol naponta két vígjátékot láthat a közönség a legismertebb hazai társulatoktól. A zenei kínálat hasonlóan színes lesz, a világzenei vonalat többek közt Nagy Britanniából, Romániából, Maliból, Indiából, Nigerből és Lengyelországból érkező együttesek, a hazai bandákat pedig a 30Y, a Hiperkarma, a Tárkány Művek, Herczku Ágnes és a Banda, valamint a Buda Folk Band képviseli.
A Vidor Faluban és a Vidor Kertben napközben a gasztronómiáé, este pedig a szabadtéri filmvetítéseké lesz a főszerep, de tartanak képzőművészeti kiállításokat, táncházakat, dumaszínházat, irodalmi esteket és komolyzenei koncerteket. A belváros utcáit pantomimesek, artisták, élő szobrok, tűzzsonglőrök és karikaturisták lepik el.
A programok döntő többségét a nyírségi megyeszékhelyen tartják majd, de Szabolcs-Szatmár-Bereg megye húsz másik településére is kitelepül a fesztivál. A nyíregyházi programkínálat három új és egy korábbi fesztiválhelyszínnel bővült, a belváros nagyobb tereire szervezett előadásokkal még több ember kapcsolódhat be a Vidor Fesztiválba.
A hagyományoknak megfelelően a rendezvények kilencven százaléka ingyenes lesz, jegyeket csak a színházi és dumaszínházi előadásokra kell váltani.