Egy évvel ezelőtt jött létre a Mozduljunk ki! Egyesület azzal a céllal, hogy önkéntes alapon segítőket biztosítsanak kikapcsolódásra vágyó mozgássérült fiataloknak ingyen. A tavalyi Sziget fesztiválon is jelen voltak és akciójuk nagyon sikeres volt - hangzott el a műsorban.
Csángó Dániel, a Mozduljunk ki! Egyesület elnöke elmondta: mintegy 250 ezer mozgássérült él Magyarországon, és szervezetük főként a fiatal felnőtteket szeretné megszólítani, azokat, akik elzárva élnek és nincs lehetőségük arra, hogy programokat szervezzenek maguknak. Bár egyre népszerűbb az egyesület, nehéz az érintetteket elérni, mert nincs erre megfelelő fórum. "Azzal, hogy kimozdulunk, reméljük, hogy egyben létrehozunk egy ilyen fórumot is" - fogalmazott.
Pallós Ágoston, aki rendszeres résztvevője az egyesület programjainak, elmondta, hogy egy évvel ezelőtt találkozott a kezdeményezéssel, és azóta folyamatosan részt vesz a különböző kiruccanásokon. "Legutóbb Vad Fruttik-koncerten voltunk a Budapest Parkban, nagyon nagy élmény volt" - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy szereti ezeket a programokat, mert rengeteg emberrel találkozhat.
Csángó Dániel szerint fontos szempont volt, hogy közös élményeket szerezzenek az ép és a mozgássérült fiatalok. "Alkalmazkodni kell csak egy pár dologban az állapotunkhoz, de ugyanúgy tudunk élvezni bármilyen bulit vagy kiruccanást, mint bárki más" - fogalmazott.
Mint mondta, a Szigeten egész héten jelen lesznek, önkénteseik kísérik és amiben kell, segítik a fiatalokat. Megjegyezte, hogy a helyszínen is toboroznak önkénteseket, akiknek a nagy része egyelőre nő, így férfiak csatlakozását is várják.
Kiemelte, hogy az idén már kétszer annyi mozgássérült fiatal jelezte, hogy szívesen igénybe venné a segítséget a fesztiválon, mint az előző évben.
Mint az egyesület honlapján olvasható, a mozgássérültek többsége csak segítséggel tud kikapcsolódni, fesztiválozni. Fontosnak érzik azonban, hogy ezt az élményt ne mindig szülők, rokonok segítségére hagyatkozva éljék át, hanem új ismeretségeket, barátságokat kötve minél önállóbban, de folyamatos felügyelettel.
Az egyesület a https://www.mozduljunkki.hu oldalon és a Facebookon is elérhető. Az önkéntesek jelentkezését a hello@mozduljunkki.hu címen várják.