Fejleszti az egyetemi továbbtanulást támogató programjait az SZTE

Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

A közlemény szerint az SZTE és az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség konzorciuma a négyéves programra csaknem 810 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el.

A 2021 májusáig tartó projekt célja, hogy növelje az egyetemre felvételiző diákok arányát, elsősorban a hátrányos helyzetű járások középiskolásai között.

A projekt során - igazodva a munkaerőpiac igényeihez - kiemelt figyelmet kap a természettudományos, mérnöki és informatikai képzési terület, amellyel az egyetem célja az eddigi beiskolázási programok fejlesztése és a leendő hallgatók körének szélesítése.

Az egyetem fejleszteni kívánja a középiskolások felsőoktatásba jutását segítő szolgáltatásait: kihelyezett nyílt napokat, nyári táborokat, felkészítő rendezvényeket szervez, online és nyomtatott kiadványokkal támogatja a diákok és szüleik "pályaorientációs" tájékozódását.

Az innovatív kezdeményezés egyik fontos eleme a tehetséggondozás és a tehetségek felkutatása, tanulmányi versenyek, mentorprogramok szervezése. A diákok kutatóműhelyeket, laboratóriumokat, gyárakat, üzemeket meglátogatva ismerkedhetnek meg a tudományos és mérnöki munka részleteivel, így a felvételizők az egyetem kínálta lehetőségek mellett képet kaphatnak jövőbeli életpályájukról.

A következő hónapokban honlapok és mobilalkalmazások készülnek, bemutatva az egyetem pályaorientációs, oktatási, képzési portfólióját, valamint kutatási eredményeit. A fejlesztések célja, hogy azok a diákok is részletesen tájékozódhassanak, akik nem tudnak személyesen részt venni az egyetem beiskolázási rendezvényein, de érdeklődnek az intézmény által nyújtott lehetőségek és szolgáltatások iránt.

A középiskolások mellett a programokba bevonják az általános iskolás korosztályt is, a cél elsősorban az érdeklődés felkeltése a különböző tudományterületek, szakmák iránt, elősegítve ezzel a későbbi középfokú továbbtanulási irány kiválasztását - áll a közleményben.

Legfrissebb